جریمه سنگین برای مخابرات در صورت تایید سرقت IP های تلگرام

وزیر ارتباطات در پاسخ به آرش کریم‌بیگی، مدیرعامل شاتل موبایل در شبکه‌ی اجتماعی توییتر که مدعی بود «مخابرات ایران در یک خطای فاحش، IP-های تلگرام را هایجک کرده است»، اعلام کرد که در صورت تأیید خطای شرکت مخابرات ایران در این خصوص، چه سهوی، چه عمدی، این شرکت جریمه‌ی سنگینی خواهد شد.

مورد گزارش‌شده از سوی کریم‌بیگی با اتکا بر اطلاعات منتشر‌شده توسط صفحه‌ی bgpstream بوده است؛ صفحه‌ای که خود را منبعی آزاد برای دریافت اعلان‌های مربوط به هایجک BGP و قطعی‌هایی در مقیاس بزرگ معرفی می‌کند. BGP‌ یا پروتکل دروازه‌ای مرزی، یک پروتکل مسیریابی از نوع خارجی است که ارتباط بین سیستم‌های مستقل را فراهم می‌کند و وجود آن برای دسترسی به اینترنت ضروری است. اطلاعات مربوط به سرقت BGP‌ تلگرام در صفحه‌ی bgpstream بدین شرح است:

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گزارش کریم‌بیگی، چنین پاسخ می‌دهد:


بنابر گزارش‌های که تاکنون دریافت کردم، مخابرات ایران روز هشتم مرداد ماه از ساعت ۴ تا ۶ بامداد، درگیر تغییر توپولوژی و تجمیع شبکه‌ی استانی خود در شیراز و بوشهر بوده است. در صورت تأیید خطا، چه سهوی، چه عمدی، مخابرات ایران جریمه‌ی سنگینی خواهد شد. سازمان تنظیم مقررات، مأمور رسیدگی شده است.

به‌روزرسانی: وزیر ارتباطات در روز چهارم رویداد الکامپ ۲۴، اعلام کرد که اختلال یادشده در جریان بهسازی شبکه‌ی مخابرات طی بامداد روز گذشته روی داده است و افزود که این اتفاق برخلاف پروتکل‌های بین‌المللی است. جهرمی در ادامه گفت:

اختلال به‌وجود‌آمده تنها شامل تلگرام نمی‌شود؛ اما به‌هرحال افکار عمومی نسبت به این پیام‌رسان حساس است. بعید می‌دانم که اختلال در ظهر روز گذشته‌ی تلگرام ربطی به این اتفاق داشته باشد. اصل ماجرا این است که نباید چنین اتفاقی بیافتد. سازمان تنظیم مقررات مأمور شده است تا گزارشی از این موضوع تهیه کند و براساس آن، شرکت مخابرات جریمه خواهد شد.

 

منبع :iran-elecomp / صفحه توییتر محمدجواد آذری جهرمی

جریمه سنگین برای مخابرات در صورت تایید سرقت IP های تلگرام
امتیاز دهید

(448 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *