درس بیست و دوم : ایجاد یک مجموعه از مجموعه عناصر انتخاب شده

گاهی اوقات داشتن یک زیر مجموعه از عناصر یک مجموعه ، چیزی است که دنبال ان هستیم . برای این منظور jQuery متد slice() را ارایه می کند که عناصر را بر اساس جایگاه آن ها به زیر مجموعه هایی کوچک تر تقسیم می کند . نتیجه ی استفاده از این متد یک مجموعه ی جدید بر گرفته از تعدادی عناصر پشت سر هم ، از یک مجموعه عناصر انتخاب شده خواهد بود :

ایجاد و برگرداندن یک مجموعه ی جدید از بخشی از عناصر پشت سر هم در یک مجموعه ی اصلی Slice(begin,end)
Begin  : پارامتر begin که یک پارامتر عددی می باشد و مقدار اولیه آن از صفر آغاز می شود ، نشان دهنده ی اولیه عنصری است که می خواهیم در مجموعه ی جدید حضور داشته باشد .

End : پارامتر دوم که آن هم یک پارامتر عددی می باشد و از صفر آغاز می شود ، در این متد اختیاری است . این پارامتر اولین عنصری را که نمیخواهیم از آن به بعد در مجموعه ی جدید حضور داشته باشند را مشخص می کند . اگر مقداری برای این پارامتر ننویسیم ، به صورت پیش فرض تا انتهای مجموعه انتخاب می شود .

پارامتر
یک مجموعه عنصر جدید . خروجی

اگر بخواهیم از یک مجموعه ی کلی ، تنها یک عنصر را در قالب یک مجموعه انتخاب کنیم ، می توانیم از متد slice() استفاده کنیم و مکان آن عنصر در مجموعه را به آن ارسال می کنیم .دستور زیر مثالی از این حالت می باشد :

 

این مثال ابتدا تمام عناصر موجود در صفحه را انتخاب می کند ، سپس سومین عنصر از آن مجموعه را در یک مجموعه ی جدید باز می گرداند ,

دقت کنید که دستور فوق با دستور $(‘*’).get(2) کاملا متفاوت است ، چراکه خروجی این دستور تنها یک عنصر است ، در حالی که خروجی دستور فوق یک مجموعه می باشد .

از همین رو دستور زیر باعث ایجاد یک مجموعه که شامل چهار عنصر اولیه صفحه میباشد ، می شود .

 

برای ایجاد یک مجموعه از عناصر انتهایی موجود در صفحه نیز میتوان از دستوری مانند زیر استفاده کرد :

 

این دستور تمام عناصر موجود در صفحه را انتخاب می کند ، سپس مجموعه ای جدید می سازد که تمام عناصر به استثنای چهار عنصر اول را در خود جای می دهد . متد دیگری که برای ساخت زیر مجموعه از یک مجموعه عناصر استفاده می شود متد has() نام دارد . این متد ، همانند فیلتر has ، عناصر را بر اساس فرزندانشان بررسی می کند و ازاین طریق برای قرار گرفتن آن ها در مجموعه جدید تصمیم گیری می کند .

ایجاد و برگرداندن یک مجموعه ی جدید که شامل آن دسته از عناصری می شود که محتویات test به نحو ی یکی از فرزندان آن به حساب می آید . has(test)
این پارامتر می تواند یک انتخاب کنند و یا یک  عنصر باشد . از این پارامتر برای تصمیم گیری در خصوصی افزودن عنصر به مجموعه ی جدید استفاده می شود . پارامتر
یک مجموعه عنصر جدید خروجی

برای مثال دستور زیر را در نظر بگیرید . در این دستور ابتدا یک مجموعه از کل عناصر <div> ایجاد می شود ، سپس مجموعه ی دومی از مجموعه اول مشتق می شود که تنها شامل <div> هایی خواهد بود که در فرزندان خود دست کم یک عنصر عکس با خصوصیت alt  داشته باشند .

 

 

درس بیست و دوم : ایجاد یک مجموعه از مجموعه عناصر انتخاب شده
۵ (۱۰۰%) ۱ رای

(443 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *