بهزاد مصری کیست ؟

اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی)،روز سه شنبه ۳۰ آبان ماه تصویر بهزاد مصری، تبعه ایران،که به هک کردن کامپیوتر های شبکه تلویزیونی«اچ‌بی‌او» (HBO) و دزدیدن قسمت های پخش نشده از فیلم «تاج و تخت» متهم شده است را منتشر کرد.

به گزارش آسوشتیدپرس مقام های دادستانی آمریکا می گویند، بهزاد مصری،‌ با هک کردن کامپیوتر های شبکه تلویزیون اچ‌ بی‌ او (HBO) و دزدیدن قسمت های پخش نشده از فیلم «تاج و تخت» قصد داشت شش میلیون دلار از این شبکه اخاذی کند.

جون کیم، کفیل دادستانی فدرال منطقه منهتن نیویورک، در یک نشست خبری گفته است، بهزاد مصری در ایران به سر می برد. وی تاکید کرده است، هر چند دستگاه قضایی آمریکا اکنون نمی تواند بهزاد مصری را بازداشت کند، اما او با عواقب عمل خود روبه رو خواهد شد.

کفیل دادستانی فدرال منطقه منهتن نیویورک اضافه کرده است: او همیشه این ترس را خواهد داشت که به محض خروج از ایران بازداشت شده و به آمریکا منتقل خواهد شد.

آسوشیتدپرس می گوید، در کیفرخواست مطرح شده در دادگاه فدرال در منهتن نیویورک علیه این شهروند ایران آمده است که وی کامپیوتر های شبکه تلویزیونی اچ بی او را در نیویورک هک کرده است.

مقام های قضایی آمریکا گفته اند، بهزاد مصری شبکه تلویزیونی «اچ بی او» را تهدید کرده بود در صورتی که شش میلیون دلار به صورت بیت‌کوین، واحد پول اینترنتی نپردازد، مطالب هک شده را به صورت آنلاین منتشر خواهد کرد.

شبکه تلویزیونی اچ بی او نیز در بیانیه ای اعلام کرده است که در این خصوص در حال همکاری با مقام های پلیس است.

روز گذشته روزنامه واشینگتن پست گزارشی در این خصوص منتشر کرده بود. در این گزارش آمده بود که کامپیوترهای شبکه اچ بی او در بهار سال جاری هک شدند و مدیر این شبکه تلویزیونی در نامه‌ای به کارمندان خود در مرداد ماه گفته بود، برآوردها در مورد حمله سایبری گسترده‌ای به این کانال در جریان است.

این گزارش اضافه کرده بود، بر آوردها در آن زمان حاکی از آن بود که ابعاد حمله به شبکه اچ‌بی‌او، به مراتب بزرگ‌تر از حمله به استودیو فیلمسازی سونی و کلمیبا پیکچرز در سال ۲۰۱۴ بوده‌است.

طبق این گزارش، در حمله سایبری به اچ‌بی‌او قسمت‌های پخش نشده از سریال‌های مشهوری مانند «بازی تاج و تخت»‌ و نیز ده‌ها فیلم و سریال دیگر به سرقت رفته بود.

گزارش شده بود در میان اطلاعات و داده‌های به‌سرقت‌رفته، مسائل پشت‌پرده در مورد قراردهای مسابقات حرفه‌ای، ایمیل‌های مقام‌های اجرایی یا رمز عبور معاون حقوقی شرکت اچ‌بی‌او نیز به چشم می‌خورد.

در همان زمان گزارش شد که اچ‌بی‌او از پلیس فدرال آمریکا درخواست کمک کرده‌است.

بهزاد مصری به جرم هک کردن HBO و لو دادن فیلمنامه بازی تاج و تخت متهم شد.
مقامات فدرال به‌تازگی فردی ایرانی به نام بهزاد مصری رو به اتهام دست‌داشتن در حمله‌ی هکری امسال به شبکه‌ی اچ‌بی‌اُ متهم کردن. به گفته‌ی مقامات امنیتی، بهزاد مصری که سابقه‌ی همکاری با ارتش ایران رو در کارنامه‌اش داره به سیستم کامپیوتری این شبکه‌ی بزرگ نفوذ کرده و فیلمنامه قسمت‌هایی از سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) رو به‌همراه چند سریال دیگه که هنوز به‌صورت رسمی پخش نشده بودن، به سرقت برده
.
مصری که در دنیای آنلاین از نام مستعار Skote Vahshat استفاده میکرده، به مدیران شبکه گفته است که اگر ۵.۵ میلیون دلار با استفاده از بیت‌کوین به او پرداخت نکنن، تمامی داده‌هایی رو که به دست آورده، منتشر می‌کنه
.
جون کیم یکی از سرشناس‌ترین وکلای مدافع آمریکا گفت: “بهزاد مصری نخواهد توانست بدون ترس از دستگیر شدن از ایران خارج شود. از امروز نام و تصویر مصری در لیست افراد تحت تعقیب FBI قرار خواهد گرفت”

بهزاد مصری کیست ؟
۵ (۱۰۰%) ۳ رایs

(434 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *