آشنایی با ۵ ویژگی برتر C#7.0 در Visual Studio 2017

اخیرا جدیدترین نسخه از Visual Studio و همراه با آن تعدادی از ویژگی های جدید C# 7.0 منتشر شد. در این مقاله ما در مورد پنج ویژگی جدیدی که در C# 7.0 ارائه شده است توضیح خواهیم داد.

اعلام متغیر خارجی (Out variable) بصورت درون خطی

این متغیر ها به شما اجازه تعریف یک متغیر خارجی را بصورت inline میدهند. درواقع این روش بسیار ساده و فوق العاده است. چرا یک متغییر را در یک خط دیگر تعریف کنیم وقتی تنها کاری که با آن انجام میدهیم نمایش نتیجه تابع در خارج آن است. به کد زیر توجه نمایید:

 

یک تغییر کوچک و کم کردن یک خط و برخی از شلوغی های کد شما است.

تطبیق الگو

Pattern matching توانایی فوق العاده بررسی object و ارسال آن به یک متغیر را در صورتی که از نوع موردنظر شما باشد میدهد. در این مثال ما قصد داریم عدد یا رشته بودن یک object را برسی کنیم. لازم نیست Pattern matching خیلی خاص باشد ولی تطابق الگو واقعا در آن صورت میگیرد.

 

توجه داشته باشید که شما میتوانید مقدار متغییر ageVal را برای تست عملکرد Pattern matching از ageFromDatabase به ageFromConsole تغییر دهید.

دستورات قدرتمند Switch

برای مدت زمان طولانی استفاده از دستورات Switch اجتناب شده است. آنها معمولا همانند دستورات if/elseif/else عمل نمیکنند. در حال حاظر switch نهایت توجه را به خود جلب میکند چرا که میتوانیم با استفاده از آن pattern matching را در یک دستور انجام دهیم. به کد زیر توجه نمایید:

 

آیا میخواهید از دستورات if/elseif/else استفاده نمایید؟

Throw در Exceptions

شاید این یک ویژگی باشد که از آن استفاده نمیکنید اما در زمان نیاز بسیار عالی خواهد بود. شما میتوانید exception صحیح را در یک خط ارسال نمایید. در این مثال ما از عملگر (??) استفاده کرده ایم تا یک record یا یک exception را فراخوانی کنیم.

 

بهبود یافته Tuple

Tuple یک تابع درجه یک در C# 7.0 است. Tuple یک مکانیسم برای پاس دادن دو یا چند مقدار بدون تعریف structure یا class است. در نسخه جدید Tuple را میتوان از یک تابع بازگشت داد. و این بدان معنی است که نوع بازگشتی در تابع میتواند از مقادیر Tuple باشد.

نکته: در زمان انتشار این مقاله برای استفاده از این امکان شما باید از NuGet خود System.ValueTuple را اضافه کنید. در آینده نزدیک این امکان باید بطور مستقیم از C # 7.0 در دسترس باشد.

 

و برای استفاده از کد زیر استفاده نمایید.

 

ویژگی های جدید C # 7.0 فوق العاده هستند و به شما برای تمرکز بر کارایی برنامه های خود، تجربه برنامه نویسی ساده تر، قوی تر و تمیزی بیشتر کد ها را به شما میدهد. بالا بردن قدرت برنامه و کاهش پیچیدگی از نشانه های یک برنامه نویس بزرگ است.

آشنایی با ۵ ویژگی برتر C#7.0 در Visual Studio 2017
5 (100%) 1 رای

(448 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *