درس بیست : اضافه کردن عناصر بیشتر به یک مجموعه عنصر انتخاب شده

ممکن است شرایطی برای شما پیش بیاید که پس از به دست آوردن یک مجموعه از عناصر انتخاب شده ، نیاز باشد که عنصری به آن مجموعه اضافه و یا حتی عنصری را حذف کنیم تا در نهایت مجموعه ای باب میل ما به دست آید . برای انجام چنین تغییراتی در یک مجموعه ، jQuery کلکسیون بزرگی از متد ها را برای ما آماده کرده است . اولین موردی که در این زمینه ما به آن می پردازیم ، افزودن یک عنصر به مجموعه می باشد .

اضافه کردن عناصر بیشتر به یک مجموعه عنصر انتخاب شده
همواره ممکن است شرایطی پیش آید که پس از ایجاد یک مجموعه عناصر انتخاب شده ، بخواهیم عنصری را به آن اضافه کنیم . یکی از دلایلی که باعث می شود این امر در jQuery بیشتر مورد نیاز باشد ، توانایی استفاده از متد های زنجیره ای در jQuery میباشد .
قبل از آن که به سراغ مثال های بزرگ برویم ، ابتدا یک حالت ساده را بررسی می کنیم . فرض کنید می خواهیم تمام عناصر عکس را که دارای یک از دو خصوصیت alt و یا title می باشند را انتخاب کنیم . با استفاده از انتخاب کننده های قدرتمند jQuery دستوری مانند زیرا خواهیم نوشت :

 

اما برای آن که با متد add() که به منظور افزودن عنصر به مجموعه عناصر میباشد ، آشنا شوید ، این مثال را به صورت زیر می نویسیم :

 

استفاده از متد add() به این شکل موجب می شود تا بتوانیم مجموعه ای های مختلف را به یکدیگر متصل کنیم و یک مجموعه ی کلی تر از عناصر انتخاب شده را ایجاد کنیم .
یکی از مزیت های دیگر این متد ، ثابت ماندن مجموعه های اولیه می باشد .متد add() از مجموعه های ارسالی ، یک مجموعه جدید می سازد . به زودی در مورد مزیت بیشتر صحبت خواهیم کرد .
ساختار کلی متد به صورت زیر میباشد :

ابتدا یک کپی  از مجموعه ی انتخاب شده ایجاد می کند ، سپس با افزودن محتویات پارامتر expression  به آن نمونه ، یک مجموعه ی جدید تشکیل می دهد . پارامتر expression می توان حاوی یک انتخاب کننده ، قطعه کد HTML ، یک عنصر و یا آرایه ای از عناصر باشد . Add(expression,context)
expression : در این پارامتر ، مواردی که می خواهیم به مجموعه ی عناصر انتخاب شده  اضافه شوند ، قرار میگیرد که می تواند انتخاب کننده ، قطعه کد HTML ، یک عنصر و یا آرایه ای از عناصر باشد .

context : پارامتر context دامنه ی پارامتر اول را محدود می کند . این پارامتر می تواند یک انتخاب کننده ، قطعه کد HTML ، یک عنصر ، آرایه ای از عناصر و یا یک دستور jQuery باشد .

پارامتر
یک کپی از مجموعه اصلی به علاوه موارد اضافه شده . خروجی

حال می خواهیم یک مثال ساده را تست کنیم :
صفحه کارگارهی را باز کنید و به Chapter 2 بروید . دستور زیر را در آن اجرا کنید و مشاهده کنید که چگونه عناصر عکسِ دارای یکی از دو خصوصیت alt و title انتخاب می شوند .

 

دانلود صفحه کارگاهی
پسورد : csharpoop.com

پیش نمایش آنلاین

 

 

 

 

درس بیست : اضافه کردن عناصر بیشتر به یک مجموعه عنصر انتخاب شده
۵ (۱۰۰%) ۲ رایs

(434 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *