استفاده از Quartz.NET Scheduler از طریق وب سرویس

کار کردن با Quartz.Net به نظر می رسد که یک موتور کاملی برای زمان بندی و پردازش کارهاست. در این مقاله تصمیم گرفتیم کاربرد Quartz.Net را از طریق یک سری متدها با استفاده از وب سرویس هایی که به آن امکان استفاده در Excel، SharePoint، یک برنامه دسکتاپ یا وب را می دهند، نمایش دهیم. در این مقاله نشان می دهیم که چگونه Quartz.Net را از طریق یک وب سرویس ارائه دهیم.

معماری

وب سرویس Scheduler (Scheduler.asmx) روی یک سرور میزبانی می شود.
در حال حاضر سه App Server داریم که در حال اجرای Quartz.Net به عنوان یک سرویس ویندوز هستند. نام این سه اپ سرور، “Alpha”، “Beta” و “Gamma” هستند. یک استثنای فایروال برای پورت ۵۵۵ برای Quartz.Net اضافه کردیم تا به پورت ۵۵۵ گوش دهد.
تگ ها: خب جالب شد، حالا می پرسید که تگ چیست؟ تگ ها روش شناسایی ماست که اپ سرور quartz ما قابلیت اجرای چه نوع کارهای زمان بندی شده ای را دارد. برای مثال، Alpha فقط برای زمان بندی کارهای مخصوص PowerShell مجهز شده است، درحالی که Beta می تواند کارهای VBA را زمان بندی نماید و Gamma قادر به زمان بندی هر کاری است که نیاز به پردازش cmd دارد. شما می توانید این مقیاس را بزگتر کرده و شامل .NET، Python یا حتی نسخه های متفاوت یک پردازش گردانید.
XML: پیکربندی XML ای که مشاهده می کنید، روند از کاربر به وب سرور توضیحات و شرح کار است. به عنوان مثال درخواست برای زمان بندی کار X در حالی که زمان بندی، اولویت و… را مشخص می کند.

Quartz.NET

Business Logic

لطفا Business Logic زیر برای متدهایی که در امضای وب سرویس بالا دیدید را مشاهده نمایید.

 

 

استفاده از Quartz.NET Scheduler از طریق وب سرویس
۵ (۱۰۰%) ۱ رای

(434 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *