درس هشتم : عنصر article

عنصر article شبیه به عنصر section است ، اما یک تفاوت فاحش بین این دو وجود دارد . حال تعریف WHATWG را از این برچسب می آوریم :
عنصر article در اصل یک ترکیب مستقل در سند ، صفحه ، برنامه تحت وب و یا سایت است و به طور مستقل می توان آن را نشر داد و یا دوباره استفاده کرد ، به عنوان مثال اگر بخواهیم مطالب یک سایت را در سایتی دیگر منتشر کنیم ، می توانیم  از این برچسب استفاده کنیم .
واژه های کلیدی در این تعریف ،  عبارت های ( ترکیب مستقل ) و ( قابلیت نشر مستقل ) است . درحالی که برچسب section می تواند حاوی هر محتوا باشد و تنها مرتبط بودن محتوای داخل این برچسب مهم است ، برچسب article تنها باید حاوی یک تکه از محتوا باشد که کامل منحصر به فرد و متمایز از دیگر محتواهاست . درک این مفهوم شاید کمی برایتان سخت باشد . زمانی که  در استفاده از این برچسب شک دارید ، این تست را انجام دهید : اگر محتوای شما قرار است در سایتی دیگر ، آن هم بدون ایجاد هیچ تغییری منتشر شود و یا از طریق RSS قرار است مطالبتان در اختیار دیگران قرار گیرد و یا حتی از طریق جوامع مجازی مانند تویتر و فیس بوک منتشر شود ، باید از برچسب article استفاده کنید .
در نهایت محتوای برچسب article را شما مشخص می کنید ، اما مواردی را نیز ما به شما پیشنهاد می دهیم که در آنها بهتر است محتوا داخل برچسب article قرار گیرد :


پست های ارسال شده در انجمن های گفتگو
مقالات مجلات یا روزنامه ها
پست های وبلاگ
کامنت های ارسال شده توسط کاربران

در پایان ، همانند عنصر section ، عنصر article را نیز می توانید در داخل یک برچسب article دیگر ، استفاده کنید . همین طور می توانید از برچسب section در داخل برچسب article و همچنین برعکس آن را نیز استفاده کنید .

درس هشتم : عنصر article
5 (100%) 1 رای

(434 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *