درس نوزدهم : دسترسی به تمام عناصر در قالب یک آرایه

اگر بخواهیم تمام عناصر موجود در مجموعه ی انتخاب شده را به یک آرایه ی جاوا اسکریپت تبدیل کنیم از متد toArray() استفاده می کنیم :

تمام عناصر مجموعه ی انتخاب شده را به یک آرایه ی جاوااسکریپت تبدیل می کند

toArray()

پارامتری ندارد پارامتر
یک آرایه شامل عناصر موجود در صفحه خروجی

در مثال زیر ابتدا از میان تمام عناصر دکمه در صفحه ، آن دسته از دکمه هایی که بلافاصله بعد از یک عنصر label قرار گرفته اند را انتخاب می کند ، سپس با استفاده از تایع toArray() این مجموعه عناصر به یک آرایه جاوا اسکریپت تبدیل می شود و در متغیری با نام allLabeledButtons قرار میگیرد

 

پیدا کردن شماره اندیس یک عنصر
در درس های قبل دیدیم که چگونه تابع get(index) با دریافت شماره اندیس یک عنصر ، آن عنصر را برای ما بر می گرداند ، عکس این عمل نیز امکان پذیر میباشد . به این معنا که تایع index() می تواند شماره اندیس عنصری خاص از مجموعه عناصر انتخاب شده را برگرداند . فرم کلی این متد به صورت زیر میباشد :

عنصر ارسالی را در مجموعه عناصر پیدا می کند ، سپس شماره اندیس آن را بر می گرداند . اگر چنین عنصری در مجموعه یافت نشد ، خروجی برابر -۱ خواهد بود . Index(element)
پارامتر این متد می تواند یک عنصر و یا یک انتخاب کننده باشد که خروجی انتخاب کننده نیز در نهایت  یک عنصر خواهد بود . پارامتر
شماره اندیس عنصر در مجموعه خروجی

حالا فرض کنید می خواهیم از میان تمام عناصر عکس ، شماره اندیس عکسی با شناسه ی findMe را بدست آوریم . برای این منظور می توانیم از کد زیر استفاده کنیم :

 

دستور بالا را می توان کمی خلاصه تر نوشت :

 

کاربرد متد index() یافتن شماره اندیس یک عنصر از دید والد خود میباشد . به عبارت دیگر این متد می تواند مشخص کند که این عنصد  چندمین فرزند میان فرزندان والد خود میباشد :

 

دستور بالا شماره اندیس اولین عنصر img را نسبت به سایر فرزندان والد آن ، به n اختصاص می دهد .

دانلود صفحه کارگاهی
پسورد : csharpoop.com

پیش نمایش آنلاین

 

درس نوزدهم : دسترسی به تمام عناصر در قالب یک آرایه
۵ (۱۰۰%) ۴ رایs

(434 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *