درس ششم : عنصر header

به طور طبیعی ، اولین عنصری که به آن می پردازیم ، برچسب header است . مستندات WHATWG این برچسب را اینگونه تعریف کرده است ، گروهی  از اطلاعات ابتدایی و یا لینک های پیمایشی کمکی . اساسا این عبارت بدین معنی است که هر محتوایی را تا قبل از این درون برچسب <div id=”header”> قرار می دادید را اکنون می توانید  درون برچسب header قرار دهید .
اما نکته ای وجود دارد که برچسب header را از برچسب div که به شکل سنتی برای تعیین ساختار بخش سر صفحه یا همان header سایت ، از آن استفاده می شد ، متمایز می کند ، محدودیتی بابت استفاده از برچسب header وجود ندارد و می توانید بیش از یک header در صفحه داشته باشید . در حقیقت شما می توانید عنصر header را داخل بخش های مختلف سایت خود قرار دهید و از طریق این برچسب می توانید محتوای هر کدام از این بخش ها را توصیح کنید . وقتی از واژه  ( بخش )  استفاده می کنیم تنها منظورمان بخش هایی نیست که داخل برچسب section قرار گرفته اند . بلکه منظورمان هر محتوایی است که HTML5 آن را به عنوان بخش محتوایی معرفی می کند .
عنصر header می تواند حاوی داده های مقدمه و یا لینک های پیمایشی کمکی باشد . این header را می توان برای یک بخش خاص از صفحه در نظر گرفت و یا به کل یک صفحه اعمال کرد . ( و یا حتی هر دو )
عنصر header اغلب در بالای صفحه یا داخل یک Section  قرار  میگیرد . ولی تعریف آن از محل قرار گیری آن ، متمایز است.

درس ششم : عنصر header
امتیاز دهید

(434 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *