خواندن اطلاعات از فایل اکسل در ASP.NET MVC

در این مقاله خواهیم دید که چگونه اطلاعات بدست آمده از اکسل را با استفاده از ASP.NET MVC نمایش بدهیم. باید به Microsoft Excel workbook متصل شویم و با استفاده از OLEDB.NET data provider ، داده را استخراج و سپس در View نمایش دهیم. مراحل خواندن داده از فایل اکسل به همراه کد های مربوطه برایتان در ادامه مطلب قرار داده شده است.
خواندن داده از فایل اکسل

ابتدا یک ImportExcel در کنترلر اصلی میسازیم که یک View برمیگرداند. این متد یک View برای Get Request برمیگرداند. حال یک متد دیگر به نام ImportExcel1 میسازیم و به آن خاصیت [HttpPost] میدهیم. از آنجایی که در متد های MVC 2 نمیتوانیم متد هایی با نام مشابه داشته باشیم ، میتوانیم ۲ action را با استفاده از خاصیت نام Action فراخوانی کنیم. پس اکنون ImportExcel1 را با [ActionName(“Importexcel”)] می آراییم. حال اگر یک get Request بسازیم ، ImportExcel فراخوانی میشود و برای Post Request ، ImportExcel1 فراخوانی میشود.

 حال در اینجا یک کلاس static که شامل ۲ متد ConvertCSVtoDataTable و ConvertXSLXtoDataTable میباشد را ایجاد میکنیم.در زیر کد مربوط به کلاس آورده شده است :

 اکنون یک View میسازیم که شامل کنترل File Upload و یک Button باشد. زمانی که یک Request برای ImporExcel کنترلر اصلی ایجاد میشود ، ما file Upload و button را نمایش میدهیم. زمانی که یک فایل را انتخاب کنیم و بر روی دکمه کلیک کنیم ، یک Post Request به کنترلر اصلی ارسال میشود و متد ImportExcel1 فراخوانی میشود. در زیر کد مربوط به Razor View برای هر دو درخواست آورده شده است :

 

خواندن اطلاعات از فایل اکسل در ASP.NET MVC
5 (100%) 1 رای

(448 نوشته)

C# Programmer , Web Design And Developer , MVC , ASP.NET

فکر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *

حاصل جمع اعداد را وارد کنید : *